Rodinné domy

rdvyb

Moderní dům se v dnešní době neobejde bez chytrých technologií umožňujících vysokou dávku komfortu a minimalizaci provozních nákladů. Z tohoto důvodu nabízíme kromě kompletní dodávky a montáže elektroinstalace i montáž stavebnicového řídicího systému CRASSUS. Tento variabilní systém vám umožní nejen komfortní ovládání teploty v jednotlivých místnostech,  optimalizaci nákladů na vytápění, či chlazení prostor, ale také kompletní regulaci všech zdrojů tepla a chladu, nebo třeba i řízení filtrace a ohřevu vody v bazénu.

 

Individuální řešení, šité na míru vašim potřebám.

Díky univerzálnosti stavebnicového systému CRASSUS nejsme závislí na omezených možnostech proprietárních regulátorů a jsme tak schopni veškeré technologie v domě vzájemně provázat a upravit přesně podle přání zákazníka.

 

Co můžeme nabídnout

  • Nezávislou regulaci teploty v jednotlivých místnostech ( IRC ) s možností dlouhodobých programů pro jednotlivé místnosti včetně kontroly větrání pro dosažení co nejúspornějšího provozu.
  • Kompletní regulace kotelny včetně alternativních zdrojů tepla a chladu (solární kolektory, tepelná čerpadla, kogenerační jednotky,…).
  • Řízení vzduchotechniky a klimatizace.
  • Možnost sledování a rozpočtu nákladů energie.
  • Vlastní webový server pro vizualizaci a komfortní ovládání veškerých funkcí. Díky tomuto je možné ovládat dům například z i počítače, či telefonu kdekoliv, kde se připojíte.
  • Možnost ovládání, či komunikace s dalšími systémy domu jako například osvětlení, požární systém, zabezpečovací systém, bazénové technologie, … .

Jak to vše funguje?

Srdcem celého řešení je stavebnicový řídící systém CRASSUS. Tento si vyčítá stavy z jednotlivých vstupů (teplotní a vlhkostní čidla, dveřní a okenní kontakty, tlakoměry, řídící panely a ovladače, …) a na základě jejich stavu ovládá jednotlivé zařízení v domě (obvykle například hlavice radiátorů, výhřevné rohože v podlahách, čerpadla, osvětlení, zdroje tepla a chladu, nabíjení akumulační nádoby, ventilátory, ventily a podobně). Díky provázanosti všech těchto systémů je poté možno dosáhnout silně komfortního prostředí a nízké energetické náročnosti celého objektu.  Navíc je systém vybaven vlastním webovým serverem, díky čemuž je možné sledovat a řídit veškeré dění v domě přes přehledné a intuitivní grafické prostředí. K tomu lze využít jakékoliv zařízení vybavené přístupem i síti a webovým prohlížečem (počítač, tablet, PDA, mobilní telefon).

Živá demoverze webového ovládání

(Doporučený webový prohlížeč pro spuštění demoverze – Google Chrome, Mozilla Firefox)