Hotelové systémy

Měření a regulace

Hotelové systémy měření a regulace zajišťují komplexní řešení regulace tepla se zohledněním na ubytovanost hostů v hotelu, penzionu, nebo ubytovně a tím minimalizuje náklady na teplo.

Jednotlivé pokoje včetně koupelny (podlahové topení, topné žebříky, sušáky) jsou regulovány samostatně na základě požadované teploty (IRC systém). V případě že host opustí svůj pokoj, dochází k mírnému útlumu cca 2-3°C z požadované teploty. Pokud host ukončí svůj pobyt, systém vytápění automaticky přejde do vyššího útlumu cca 4-10°C vytápění pro daný pokoj. Požadované hodnoty těchto útlumů lze uživatelsky jednoduše nastavovat na vizualizačním panelu v PC na recepci.

Hotelový systém může obsahovat ve svém základu panel s rezervacemi, nebo komunikovat s již stávajícím rezervačním programem.

Řídící systém CRASSUS umožňuje také provádět vazby s externími prvky hotelových a provozních systémů. Je připraven k návaznosti s čipovými, elektronickými a inteligentními systémy, osvětlením, zabezpečením a podobně.

V letních měsících obsluhuje řízení a regulaci dodávky chladu, řízení klimatizačních jednotek pokojů, centrálních vzduchotechnik včetně blokace chodu pro zimní období.

Jediný systém tak zajišťuje komplexní regulaci zdroje tepla, chladu, IRC (řízení jednotlivých místností) s hotelovým rezervačním systémem.

 

Hotelový systém včetně rezervačního programu:

Žádné pořizování nákladných rezervačních programů:

Hotelový vizualizační program měření a regulace vytápění obsahuje ve svém základu časově neomezený rezervační program pro ubytování hostů. V tomto panelu obsluha jednoduše a přehledně rezervuje kliknutím na den v měsíci rezervaci pro zvolený pokoj. Rezervace je poté zapsána pod jméno hosta a dochází k automatické návaznosti pro aktivaci topení.

Uživatelské funkce samozřejmostí:

V rezervačním programu nechybí běžné funkce jako jsou vyhledávání rezervací podle jména hosta, neomezená archivace dat ubytování, okamžité zobrazení jména hosta při označení rezervace a podobně.

Komunikace se stávajícím rezervačním programem:

Systém je připraven i pro komunikaci se stávajícím rezervačním systémem. Toto řešení je vhodné zejména pro hotely a ubytovací zařízení s již stávajícím rezervačním programem. Obě aplikace mezi sebou mohou neustále komunikovat, nebo rezervační program může pouze poskytovat informace o obsazenosti jednotlivých pokojů. Na základě těchto informací PC předá řídícímu systému jaké režimy vytápění má vykonávat.

 

Galerie